Hollanda – Türkiye maçında Turpin’in tartışma yaratan kararını eski hakem değerlendirdi: Kırmızı kart

A Milli Futbol Takımımız, EURO 2024’ün çeyrek final etabında Hollanda’ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Mücadelede düdük çalan Clement Turpin ve ekibinin kararlarını eski hakem Deniz Çoban değerlendirdi.

TEPKİ ÇEKEN KARARLAR

Clement Turpin ve ekibinin özellikle ilk yarıda Xavi Simons’un Mert Müldür’e yaptığı sert faul sonrası takdirini sarı karttan yana kullanması büyük tepki gördü. Yine maç içerisinde Stefan de Vrij’in Barış Alper Yılmaz’a müdahalesi, Mickey van de Ven’in Samet Akaydın’ın sakatlanmasına neden olduğu pozisyon ve Kaan Ayhan’ın yerde kalmasıyla penaltı beklediğimiz an çok tartışıldı.

‘KIRMIZI KARTI HAK ETMİŞLERDİ’

Fanatik’te yer alan habere göre eski hakem Deniz Çoban, Millilerimizin Hollanda yenilgisinde düdük çalan Clement Turpin ve ekibinin yönetimini şu ifadelerle değerlendirdi:

Fransızların ünlü hakemi, zorlu maçların gediklisi Turpin, maç boyu Hollandalıların sertliklerine göz yumdu. Hollanda takımına sadece 4 sarı kart çıkarttı. Aslında bu 4 sarı karta ilave en az 4 sarı kart, bir de kırmızı kartı hak etmişlerdi. Maçın hemen başında, 10.dakikada Barış’ı ceza sahasına girerken yaka paça indirdiler, faul sarı kart yerine hakem devam dedi. Simons, Mert Müldür’e acımasızca bastı lütfen sarı kartı çıktı. Bence kırmızı kart daha doğru olurdu. 50’de Gakpo Salih’e bastı sarı çıkmadı. 72’de Schouten Salih’e bastı yine sarı kart çıkmadı. 79’da bu kez Van de Ven Samet’i sakatladı yine sarı kart çıkmadı. ‘Turpin canımızı yaktı!’ desem yeridir. Milli takımımıza ‘Helal olsun!’ diyorum ve onları gönülden tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir